Wspaniały hymn uwielbienia, jaki Maryja wyśpiewała w domu Elżbiety, składający się z tekstów Starego Testamentu, wskazuje całemu światu, że najwyższą wartość na świecie stanowi bliskość z Bogiem, zaufanie Bogu i liczenie na Boga. Przeżyjmy dzisiejszą Eucharystię w duchu uwielbienia za wielkie rzeczy, które nam Pan uczynił. Najpierw jednak przeprośmy za nasze grzechy, by nasze uwielbienie było miłe Bogu.
2. Myśli św. Jana VianneyaGdybyśmy mogli pojąć całe szczęście duszy przenikniętej ogniem miłości Boga, gdybyśmy mogli smakować słodycz chodzenia tylko w Jego obecności, odczuwania Jego wejrzenia, pozwoli prowadzić się za rękę - myślelibyśmy o Nim zawsze, nie umielibyśmy postąpić inaczej, byłoby to nasze największe codzienne szczęście (Myśli, s. 98)
3. Nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II""Dzięki czynimy Tobie, Panie, Boże wszechmogący" (Ap 11,17). W Bulli ogłaszającej Wielki Jubileusz wyrażałem nadzieję, że obchody dwutysiąclecia tajemnicy Wcielenia będą przeżywane jako "jeden nieprzerwany hymn uwielbienia Boga w Trójcy jedynego" i zarazem jako "czas pojednania i znak prawdziwej nadziei dla wszystkich, którzy wpatrują się w Chrystusa i w Jego Kościół". Doświadczenie roku jubileuszowego rozwijało się w tych właśnie najważniejszych wymiarach, osiągając w pewnych momentach szczególną głębie, co pozwoliło nam niejako dotykać ręką miłosiernej obecności Boga, od którego pochodzi "każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały" (Jk 1,17). Mam na myśli przede wszystkim wymiar uwielbienia. To z niego bowiem bierze początek każda autentyczna odpowiedź wiary na objawienie Boga w Chrystusie. Chrześcijaństwo jest łaską, jest niezwykłym darem Boga, który nie poprzestał na stworzeniu świata i człowieka, ale zechciał towarzyszyć w drodze swojemu stworzeniu, "wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał (...) przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna" (Hbr 1,1-2)" (NMI 4).