Bankructwa w Unii
W 2004 w Unii splajtowało 156 000 firm a 140 000 osób prywatnych ogłosiło bankructwo. Wg Creditreform przyczyną jest słaba koniunktura i rosnąca ilość rozwodów.
Anglia zmuszona do legalizacji małżeństw homoseksualnych
11.06.2003 Opinia Rzecznika Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu: Prawo angielskie jest niezgodne z prawem Unii i musi zostać poprawione. Dodychczas Anglia nie zezwalała na takie związki.
Po co UE nasze pieniądze?
Unia Europejska traci co roku ponad 100 milionów funtów szterlingów na utrzymanie trzech odrębnych budynków parlamentu.
Korupcja w UE to zwyczaj
25.03.2003 Belgijski wymiar sprawiedliwości oskarżył Edith Cresson, byłą francuską premier, zasiadającą w Komisji Europejskiej, o fałszowanie dokumentów i nadużycie stanowiska
Za wyjście z UE - kara
Artykuł 46 projektu konstytucji UE mówi, że wyjście dowolnego kraju z Unii winno zostać zaaprobowane przez dwie trzecie państw członkowskich. Treść konstytucji nie daje żadnych gwarancji, że kraj pragnący opuścić UE ochroni swoje interesy ekonomiczne czy też z powrotem otrzyma rezerwy walutowe znajdujące się w Europejskim Banku Centralnym
Bezrobocie w UE
Niemieccy eksperci ekonomiczni liczą się z tym, że na przełomie roku bezrobocie może sięgnąć w ich kraju nienotowanej po wojnie liczby pięciu milionów osób
Więzienie za sprzeciw
Węgry. Na kilka dni przed referendum policja skonfiskowałą setki antyunijnych plakatów na których były kolejno sfastyka, czerwona gwiazda i flaga UE z napisem "teraz możesz powiedzieć NIE" Uzasadnienie: "promocja symboli totalitarnych".
Parlament UE za dewiacjami
19.01.2003 Parlament UE zatwierdził raport rekomendujący aby wszystkie państwa członkowskie nadały równe prawa małżeństwom i związkom homoseksualnym.
Księża o Unii
Rośnie niechęć księży do przystąpienia do Unii. Z 4% w latach 90-tych obecnie definitywnie NIE mówi co piąty ksiądz. Spada ilość w grupie popierających i obecnie wynosi 59% (za KAI)
SLD i PO lekcewarzy naród
11.01.2003 Sejm głosami SLD i PO przyjął prezydencki projekt referendum europejskiego, w którym naród nie ma możliwości powiedzenia NIE. Jeśli (przy frekfencji ponad 50%) powie Tak - wejdziemy do Unii, jeśli powie NIE ... będziemy głosować ponownie - do skutku
Malta ma lepiej
"Żaden ze wstępujących do Unii krajów nie uzyskał lepszych warunków niż Polska" powtarzają euroentuzjaści. Wystarczy przyjrzeć się Malcie a zdanie okazuje się kłamstwem. Niby taka mała, a nie boi się odrzucenia integracji, pomimo że otrzymała o wiele lepsze warunki niż Polska
Unia a astrologia
Prezydent Mitterand przez wiele lat we wszystkich ważniejszych decyzjach politycznych słuchał wróżki. Wiadmo również że jego decyzje miały znaczący wpływ na kształt Unii. No cóż - to widać.
Niemieckie koszty integracji
Guenter Verheugen w niemiekim piśmie: "Opłaty, które Niemcy muszą uiszczać za każdy kraj przystępujący do Unii, finansują się łatwo poprzez ogromne nadwyżki handlowe, które wygospodarowuje się z handlu z tymi krajami. Z ekonomicznego punktu widzenia nie powstają dla Niemiec przez to żadne dodatkowe koszty"
Dotacja dla Szwecji
W 1995-99 Unia przyznała producentom żywności 330 mln koron na zwiększenie przetwórstwa i zakupów surowców u szwedzkich rolników. Kryteria były tak wysokie, że pomoc otrzymały tylko duże solidne zakłady. Przeznaczyły one ową pomoc na dostosowanie się do przepisów higienicznych UE oraz na maszyny. W efekcie nie wzrosła ani produkcja ani jej efektywność. Pomoc sfinansowała dostosownie się do UE co z kolei było obowiązkowe.
Anglia: Różnice społeczne
Raport Caritas z 2001r stwierdza że największe dysproporcje na kontynencie europejskim są w Anglii (członek UE). 20% najbogatszych mieszkańców kontroluje 43% zasobów, podczas gdy 29% najbiedniejszych musi zadowolić się zaledwie 6,6%. dóbr.
Szwecja: Unia i nazizm
Neonazista - prawnik, wspomożyciel wielu grup neonazistów, wykupił posiadłość w Szwecji gdzie pod płaszczykiem upraw ekologicznych prowadzi działalność nazistowską. Ostatnio otrzymał nawet fundusze z Unii Europejskiej w wysokości 225 tys. DM (Sekty i Fakty)